Woensdag 22 september 2021
Voor de sport blijkt de verruiming van de coronamaatregelen, die op 14 september jl. zijn aangekondigd en per 25 september ingaan, niet in alle gevallen praktisch goed uit te werken. Met name in en rondom de sportkantines. Het kabinet heeft, mede op aandringen van Vereniging Sport en Gemeenten, de sport en de Tweede Kamer een aantal aanpassingen gedaan.
Hieronder eerst de formele richtlijnen van het Kabinet voor de interpretatie van de maatregelen en de moties zoals die in de Tweede Kamer zijn aangenomen. Daarna de tekst zoals deze in overleg met NOC*NSF en het ministerie van VWS directie sport in het protocol (zie link onderaan) voor sportverenigingen en beheerders hierop is aangepast en – naar wij menen –eenvoudiger te begrijpen verwoord.
Vereniging Sport en Gemeenten gaat ervan uit dat dit de meeste vragen weg zal nemen. De richtlijnen geven echter redelijk wat ruimte voor interpretatie van de sector. De nadrukkelijke oproep is dan ook om daar verantwoordelijk mee om te gaan. Het gaat immers om de gezondheid van ons allemaal en dat we op een aangename manier onze sport kunnen blijven beoefenen.
De aanpassingen i.c. formele richtlijnen
o Hier moet sprake zijn van een gecontroleerde in- en uitstroom;
o De ondernemer/horecaverantwoordelijke moet ervoor zorgen dat men alleen
toegang krijgt tot de eet-en drinkgelegenheid als het CTB is gecontroleerd;
o Indien afscheiding gewenst is, mag de ondernemer zelf bepalen op welke wijze
dit gebeurt, zolang aan bovenstaande voorwaarden (en overige voorwaarden
inzet CTB) wordt voldaan;
o Om toegang te krijgen tot de horeca is het CTB verplicht. Deze verplichting geldt
voor de gehele horecagelegenheid, met uitzondering van terrassen;
o Een uitzondering op de CTB-plicht geldt wanneer er uitsluitend sprake is
van een afhaalfunctie. Dit betekent dat de normale horecafunctie
gescheiden moet zijn van de afhaalfunctie;
o De ondernemer mag zelf bepalen op welke wijze de afscheiding gebeurt
(bijvoorbeeld met lint, plantenbak, tape, etc.), zolang aan bovenstaande
voorwaarden wordt voldaan.
Voor horeca-sporten geldt dat:
Voor sporttoernooien geldt dat:
De doorvertaling in het protocol voor de sportaanbieders(NOC*NSF/VSG e.a.)
Wanneer er wel CTB nodig is:
Wanneer er geen CTB nodig is:
Informatie
Voor informatie over de maatregelen en specifieke protocollen en vragen en antwoorden, verwijzen we u naar de websites van onze partners met wie we uitvoerig dagelijks contact hebben.